Ogłoszenia Parafialne

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

26. maja 2024 r.

  1. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia: 29. maja – św. Urszuli Ledóchowskiej; 31. maja – Nawiedzenia NMP; 1. czerwca – św. Justyna.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, a od 1. czerwca na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane są w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00.
  1. W czwartek, 30. maja br. przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. Msze Święte w tym dniu będą odprawione o godz. 7.00, 8,30, 13.00, 17.00 i 18.30. Procesja Bożego Ciała w naszej parafii rozpocznie się bezpośrednio po Mszy Świętej odprawionej o godz. 10.00 i przejdzie do czterech ołtarzy następującymi ulicami: Wieniawskiego, Syrokomli, Brodzińskiego, św. Stanisława Kostki i ulicą Wieniawskiego powróci do kościoła. Pierwszy ołtarz przy ul. Wieniawskiego przygotuje wspólnota Odnowy w Duchu Świętym i Parafialny Zespół Caritas; drugi ołtarz przy ul. Syrokomli przygotuje młodzież i służba liturgiczna; trzeci ołtarz przy ul. św. Stanisława Kostki przygotuje Kościół Domowy, a czwarty ołtarz członkowie Żywego Różańca Świętego i Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św. i dzieci, które obchodziły rocznicę pierwszej Komunii św. w strojach komunijnych. Zapraszamy dziewczynki w wieku przedszkolnym, z klas pierwszych i drugich, oraz pierwszokomunijne i rocznicowe do sypania kwiatków w czasie procesji. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w naszej, parafialnej procesji.
  1. Prosimy o płatki kwiatów, które dzieci będą sypały w czasie procesji. Koszyk na te płatki będzie wystawiony w przedsionku małego kościoła.
  1. W pierwszą sobotę miesiąca, 1. czerwca br. od godz. 9.00, kapłani odwiedzą chorych parafian w ich domach z posługą sakramentalną. W tym dniu po Mszy Świętej odprawionej o godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
  1. Uprzejmie informujemy, że w poniedziałek, wtorek i w środę, Msze Święte (od 27 do 29 maja) o godz. 18.00 będą odprawione w dużym kościele, ze względu na tzw. „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych.
  1. Kolejny numer „Niedzieli”, oraz wpłaty na rzecz prowadzonych prac remontowych w naszej parafii można dokonać przy głównym wyjściu z dużego kościoła. W dzisiejszym numerze „Niedzieli” przeczytamy m.in.: co to są cnoty kardynalne?; o tym, jak przez wieki zmieniało się w Polsce świętowanie Bożego Ciała?; i o nowym dokumencie papieskim dotyczącym właściwego rozeznania domniemanych zjawisk nadprzyrodzonych. 
  1. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

Ks. Piotr Kordul, Proboszcz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Intencje Mszalne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.