Ogłoszenia Parafialne

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
05. maj 2024 r.

  1. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia: 6. maja – świętych Apostołów Filipa i Jakuba; 8. maja – św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00.
  1. W piątek, 10. maja br. rozpocznie się nowenna do Ducha Świętego, która będzie odprawiana w czasie nabożeństwa majowego.
  1. W dniach od 6. do 8. maja br. włącznie w dużym kościele odbędą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych nr. 3, 53 i 48. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablotce parafialnej na placu kościelnym.
  1. Zapraszamy rodziców tych dzieci, które przygotowują się do pierwszej Komunii Świętej na spotkanie, które odbędzie się w przyszłą niedzielę, 12. maja br. bezpośrednio po Mszy Świętej odprawionej o godz. 11.30.
  1. Zapraszamy na „Jerycho różańcowe”, które rozpocznie się we wtorek, 7. maja br. o godz. 18.30, w małym kościele i zakończy się 8. maja o godz. 17.50. Osoby, które chcą wziąć udział w tej modlitwie proszone są o wpisanie się na listę, która wyłożona jest na stoliku przy głównym wyjściu z dużego kościoła.
  1. Przy głównym wyjściu z dużego kościoła można kupić kolejny numer „Niedzieli”, w którym przeczytamy m.in.: miesiąc maj to czas Pierwszych Komunii św., dlatego warto pomyśleć o tym, co się wydarza dla dziecka i całej rodziny w tym szczególnym spotkaniu z Jezusem; o tym, dlaczego sakrament jest nieodwołalny?; i o tym, że skoro grzeszność jest powszechna, jak pojąć świętość i skąd się biorą ludzie święci? 
  1. Zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. „Przez wieki z Maryją Królową Polski – Madonny Kresowe”. Wystawa znajduje się za ostatnią stacją Drogi Krzyżowej w dużym kościele. Organizatorami wystawy są: Akcja Katolicka przy parafii pw. Świętego Krzyża w Szczecinie i Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, Oddział w Szczecinie.
  1. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę, 12. maja br. ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prowadzone prace remontowe w naszej.  

  Ks. Piotr Kordula, Proboszcz

  Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.