Ogłoszenia Parafialne

II NIEDZIELA WIELKANOCNA
7. kwietnia 2024 r.

  1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas. W całej Polsce prowadzona jest zbiórka na cele charytatywne. Dlatego po każdej Mszy Świętej, przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek na rzecz wszystkich potrzebujących. Dziś również rozpoczyna się 80. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Kto chce ofiarować miłość, sam musi ją otrzymać w darze”.
  1. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, która zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 15.00, w małym kościele.
  1. W poniedziałek, 8. kwietnia br. będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. W tym dniu, w czasie Mszy Świętej odprawionej o godz. 9.00 będzie można odnowić lub podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Duchową Adopcję, która polega na codziennym odmówieniu jednej dziesiątki różańca św. i krótkiej modlitwy adopcyjnej może podjąć każda osoba.  
  1. Zapraszamy na „Jerycho różańcowe”, które rozpocznie się dzisiaj o godz. 18.00 w małym kościele i zakończy się jutro, 8. kwietnia o godz. 17.50. Osoby, które chcą wziąć udział w tej modlitwie proszone są o wpisanie się na listę, która wyłożona jest na stoliku, przy głównym wyjściu z kościoła.
  1. W środę, 10. kwietnia br. o godz. 18.00 zostanie odprawiona nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po nowennie Msza Święta.
  1. Uprzejmie informujemy, że młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego Administratora Apostolskiego naszej Archidiecezji w środę 10. kwietnia br. o godz. 16.00 w dużym kościele. Serdecznie zapraszamy Was, Drodzy Parafianie na tę uroczystość.
  1. Kolejny numer „Niedzieli”, oraz wpłaty na rzecz prowadzonych prac remontowych w naszej parafii można dokonywać w przedsionku dużego kościoła. W dzisiejszym numerze „Niedzieli” przeczytamy m.in. o tajemnicy Zwiastowania Pańskiego; o tym, jak uwierzyć w odpuszczenie grzechów?; i o tym, co to są sakramentalia?
  1. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę, 14. kwietnia br., ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace remontowe prowadzone w naszej parafii. W małym kościele „powrócił” na swoje miejsce krzyż po dokonanej renowacji i pokryciu polichromią.  

Ks. Piotr Kordula, Proboszcz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.