Ogłoszenia Parafialne

VI NIEDZIELA ZWYKŁA
11. lutego 2024 r.

  1. Kończy się karnawał. 14. lutego br. przypada Środa Popielcowa i rozpocznie się okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową, Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem, będą odprawione o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00 będą odprawione w dużym kościele.
  1. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 18.30, a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.45. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 10. do 13. marca br.
  1. Dzisiaj obchodzimy XXXII Światowy Dzień Chorego. Osoby, które mają uzasadnioną potrzebę przyjęcia sakramentu namaszczenia, zapraszamy bezpośrednio po Mszy Świętej do małego kościoła. Osoby te muszą być w stanie łaski uświęcającej. 
  1. Od dzisiejszej niedzieli przeżywać będziemy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwość polską racją stanu”.
  1. W sobotę, 17. lutego br. w czasie Mszy Świętej odprawionej o godz. 9.00 w małym kościele, zostanie poświęcona nowa figura Matki Bożej Fatimskiej.
  1. W odpowiedzi na Apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o solidarność z ofiarami wojny na Ukrainie, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej prosi o przeprowadzenie przykościelnej zbiórki do puszek na rzecz ofiar wojny przy pomocy wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas po Mszach Świętych w Środę Popielcową. W naszej parafii zbiórka zostanie przeprowadzona w Środę Popielcową po Mszy Świętej odprawionej o godz. 9.00 i 18.00.  
  1. Kolejny numer „Niedzieli”, oraz wpłaty na rzecz prowadzonych prac remontowych można dokonywać w przedsionku dużego kościoła. W dzisiejszym numerze „Niedzieli” przeczytamy m.in.: o tym, jak działa Duch Święty?; co to znaczy być posłusznym wierze?; i o rodzinnych stronach Abrahama, który cieszy się opinią świętości u muzułmanów, żydów i chrześcijan.
  1. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

Ks. Piotr Kordula, Proboszcz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.