Ogłoszenia Parafialne

II NIEDZIELA ADWENTU

10. GRUDZIEŃ 2023 R.

  1. Uprzejmie informujemy, że rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę 17. grudnia i trwać będą do środy, 20. grudnia włącznie. Rekolekcje poprowadzi ojciec franciszkanin.
  1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia: 13. grudnia – św. Łucji; 14. grudnia – św. Jana od Krzyża.
  1. Zapraszamy na Msze Święte roratnie, które odprawiane są w dni powszednie o godz. 6.30.
  1. Zapraszamy dzieci z klas IV, V i VI ze szkół podstawowych na adwentowe spotkanie z Panem Jezusem i Maryją, które odbędzie się w sobotę, 16. grudnia br. o godz. 11.00. w małym kościele. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania zapraszamy na modlitwę w intencji sowich dzieci w sobotę 16. grudnia br. o godz. 18.45, w małym kościele.
  1. Poświęcone opłatki wigilijne można nabyć po Mszy Świętej w zakrystii u Sióstr Felicjanek, a w tygodniu w domu Sióstr od godz. 16.00 do 18.00.
  1. Przy wyjściu z dużego i małego kościoła wyłożone są „Torby Charytatywne” do których można włożyć żywność z długim terminem ważności oraz środki czystości. Wypełnione torby należy składać do kosza w małym kościele, przy obrazie Jezusa Miłosiernego. 
  1. Kartki świąteczne, świece i kalendarze adwentowe można kupić w pomieszczeniach parafialnego Zespołu Caritas w salce nr 1 pod dużym kościołem do godz. 14.00, a po Mszy Świętej odprawionej o godz. 17.00 i 18.30 – w zakrystii.
  1. Fundacja Małych Stópek zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce „Paczuszka dla maluszka”. Zachęcamy do zabrania specjalnej kartonowej bombki, która wisi na choince przy głównym wyjściu z kościoła. Więcej informacji znajduje się na odwrocie bombki.
  1. Kolejny numer „Niedzieli”, oraz wpłaty na rzecz prowadzonych w parafii prac   remontowych można dokonywać w przedsionku dużego kościoła. W dzisiejszym numerze „Niedzieli” przeczytamy m.in.: o ważnej dla Polaków modlitwie – Apelu Jasnogórskim, który ma 70 lat: i o tym, dlaczego wróżbiarstwo i magia są sprzeczne z naszą wiarą?  
  1. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

Ks. Piotr Kordula, Proboszcz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.