Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Adwentu

3. Grudnia 2023 r.

  1. Dzisiejsza Rozpoczynamy Adwent, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W tym przygotowaniu pomogą nam roraty – liturgia oczekiwania wraz z Maryją, Matką Zbawiciela. Msze Święte roratnie będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku. Dziś również rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
  1. W piątek, 8. grudnia br. przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  1. Zapraszamy na „Jerycho różańcowe”, które rozpocznie się w czwartek, 7. grudnia o godz. 18.30 i zakończy się 8. grudnia o godz. 17.50. Osoby, które chcą wziąć udział w tej modlitwie proszone są o wpisanie się na listę, która wyłożona jest na stoliku przy głównym wyjściu z kościoła.
  1. Poświęcone opłatki wigilijne można nabyć po Mszy Świętej w zakrystii u Sióstr Felicjanek, a w tygodniu w domu Sióstr od godz. 16.00 do 18.00.
  1. Przy wyjściu z dużego i małego kościoła wyłożone są „Torby Charytatywne” do których można włożyć żywność z długim terminem ważności oraz środki czystości. Wypełnione torby należy składać do kosza w małym kościele, przy obrazie Jezusa Miłosiernego. 
  1. Kartki świąteczne, świece i kalendarze adwentowe można kupić w pomieszczeniach parafialnego Zespołu Caritas w salce nr 1 pod dużym kościołem do godz. 14.00, a po Mszy Świętej odprawionej o godz. 17.00 i 18.30 – w zakrystii.
  1. Fundacja Małych Stópek zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce „Paczuszka dla maluszka”. Zachęcamy do zabrania specjalnej kartonowej bombki, która wisi na choince przy głównym wyjściu z kościoła. Więcej informacji znajduje się na odwrocie bombki.
  1. Kolejny numer „Niedzieli”, oraz wpłaty na rzecz prowadzonych w parafii prac   remontowych można dokonywać w przedsionku dużego kościoła. W dzisiejszym numerze „Niedzieli” przeczytamy m.in.: o tym, dlaczego Bóg dokonał cudu niepokalanego poczęcia Maryi; o tym, dlaczego w Adwencie oczekujemy na przyjście Mesjasza, skoro On już jest obecny w Kościele; i o cicho postępującej islamizacji Europy.  
  1. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej Parafii. W przyszłą niedzielę, 10. grudnia br. ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prowadzone prace remontowe w naszej parafii.

Ks. Piotr Kordula, Proboszcz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.