Ogłoszenia Parafialne

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

26. Listopada 2023 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią z cyklu Roku Kościelnego. W przyszłą niedzielę, 3. grudnia br. rozpocznie się Adwent i nowy Rok Liturgiczny.
  1. W czwartek, 30. listopada br. przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
  1. Nabożeństwa wypominkowe w intencji naszych bliskich zmarłych odprawiane są w listopadzie; w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00.
  1. W dniu 1. grudnia br. przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu, o godz. 9.00 i 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O godz. 17.00 zostanie odprawione nabożeństwo do Jezusa Miłosiernego i rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się o godz. 18.00. Spowiedź św. pierwszopiątkowa od godz. 17.00.
  1. W pierwszą sobotę miesiąca, 2. grudnia br. od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych parafian w ich domach z posługą sakramentalną. W tym dniu, po Mszy Świętej odprawionej o godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
  1. Przy wyjściu z dużego i małego kościoła wyłożone są „Torby Charytatywne” do których można włożyć żywność z długim terminem ważności oraz środki czystości. Wypełnione torby należy składać do kosza w małym kościele, przy obrazie Jezusa Miłosiernego. 
  1. Kartki świąteczne, świece i kalendarze adwentowe można kupić w pomieszczeniach parafialnego Zespołu Caritas w salce nr 1 pod dużym kościołem do godz. 14.00, a po Mszy Świętej odprawionej o godz. 17.00 i 18.30, w zakrystii. Jednocześnie zachęcamy naszych parafian do składania ofiar na potrzeby naszego Parafialnego Zespołu Caritas, do skarbon znajdujących się przy wyjściach z obu kościołów. Informacje o tym, na co przeznaczone są te pieniądze umieszczone są w gablotce na placu kościelnym, którą redaguje nasz Parafialny Zespół Caritas.
  1. Zapraszamy osoby, które chcą powierzyć swoje troski i doświadczyć Bożej miłości, na Mszę Świętą i nabożeństwo z modlitwą wstawienniczą, w czwartek, 30. listopada br. o godz. 18.00.
  1. Kolejny numer „Niedzieli”, oraz wpłaty na rzecz prowadzonych prac remontowych w naszej parafii można dokonywać w przedsionku dużego kościoła. W dzisiejszym numerze „Niedzieli” przeczytamy m.in.: o tym, czy projekty papieża Franciszka dotyczące zmian w kościele są słuszne?; o tym, czy skrupuły są chorobą sumienia?; i o tym, jak pomóc dziecku w problemach?   
  1. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej Parafii.

Ks. Piotr Kordula, Proboszcz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.