Ogłoszenia Parafialne

  1. Dzisiaj obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich pod jasłem: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Nasze myśli, serca i dłonie obejmują wszystkich potrzebujących, słabych i bezdomnych.
  1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia: 20. listopada – św. Rafała Kalinowskiego; 21. listopada – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; 22. listopada – św. Cecylii; 24. listopada – męczenników wietnamskich: św. Andrzeja i jego Towarzyszy.
  1. Nabożeństwa wypominkowe w intencji naszych bliskich zmarłych odprawiane są w listopadzie: w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00.
  1. Uprzejmie informujemy, że Msze Święte odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00, sprawowane są w małym kościele.
  1. Ojciec Remigiusz Recław, jezuita, wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym zaprasza wszystkich, którzy chcą powierzyć swoje troski i doświadczyć Bożej  miłości, na Mszę Świętą i nabożeństwo z modlitwą wstawienniczą, w czwartek, 30. listopada br. o godz. 18.00. Osoby, które chcą uczestniczyć w tej modlitwie wstawienniczej, zapraszamy na przygotowanie do niej w czwartek, 23. listopada, bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  1. Trwa remont czytelni parafialnej, i dlatego kolejny numer „Niedzieli”, oraz wpłaty na rzecz prowadzonych prac remontowych plebanii i kościoła można dokonywać w przedsionku dużego kościoła. W dzisiejszym numerze „Niedzieli” przeczytamy m.in.: o tym, co to znaczy, że Bóg jest Wszechmogący?; o tym, czy Bóg mówi przez sny?; i o tym, że eksperci od lat alarmują o uzależnieniu od używania smartfonów. Najczęściej zwraca się uwagę na występowanie tego problemu u dzieci.   
  1. Przy wyjściu z dużego i małego kościoła wyłożone są „Torby Charytatywne” do których można włożyć żywność z długim terminem ważności oraz środki czystości. Torby będą przeznaczone dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Wypełnione torby należy składać do kosza w małym kościele, przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
  1. Kapłani naszej Archidiecezji wraz z przyjaciółmi zapraszają na Zaduszki Literackie połączone z modlitwą w intencji zmarłych artystów, kompozytorów, autorów tekstów i wierszy i zostały one przygotowane w formie koncertu. Zaduszki odbędą się jutro, 20. listopada br. o godz. 18.45, w dużym kościele. Serdecznie zapraszamy.
  1. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej Parafii.

Ks. Piotr Kordula, Proboszcz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.