Ogłoszenia Parafialne

  1. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia: 28. sierpnia – św. Augustyna; 29. sierpnia – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  1. W środę, 30. sierpnia br. o godz. 18.00 zostanie odprawiona nowenna do Matki   Bożej Nieustającej Pomocy, a bezpośrednio po nowennie Msza Święta.
  1. W dniu 1. września br. przypada pierwszy piątek miesiąca. O godz. 9.00 i 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej od godz. 17.00.
  1. W pierwszą sobotę miesiąca, 2. września br. od godz. 9.00, kapłani odwiedzą chorych parafian w ich domach z posługą sakramentalną. W tym dniu, po Mszy Świętej odprawionej o godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
  1. Od 1. września br. Msze Święte w dni powszednie będą odprawiane o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00.
  1. Uprzejmie informujemy, że w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Uroczyste rozpoczęcie wizytacji odbędzie się w przyszłą niedzielę, 3. września br. w czasie Mszy Świętej o godz. 10.00. Na tę Mszę Świętą zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie przedstawicieli grup duszpasterskich działających w naszej parafii. Ksiądz Biskup Henryk będzie również obecny na Mszy Świętej o godz. 11.30.  
  1. Dekretem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, z dniem 1. września br. Ksiądz Ryszard Taraszkiewicz, zostaje zwolniony z obowiązków pomocy duszpasterskiej w naszej parafii i mianowany proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tanowie. Podziękujemy Księdzu Ryszardowi za jego gorliwą i sumienną posługę w naszej parafii w środę 30. sierpnia br. w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00, na którą serdecznie zapraszamy i prosimy Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, oby wspierał go w posłudze proboszczowskiej w Tanowie. Jednocześnie informujemy, że z dniem 1. września br. posługę wikariusza w naszej wspólnocie podejmie Ks. Jarosław Cieplichiewicz. 
  1. W czytelni parafialnej można kupić kolejny numer „Niedzieli”, w którym przeczytamy m.in.: o nadzwyczajnych uzdrowieniach i nawróceniach, które dokonują się za przyczyną Matki Bożej Częstochowskiej; o tym, czy sąd Boży jest nadzieją?; czy musimy wierzyć w objawienia?; i o największym posągu św. Franciszka.
  1. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie, za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

Ks. Piotr Kordula          

Proboszcz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.