Ogłoszenia Duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
28. maja 2023 r.
 1. W Zapraszamy na nabożeństwa majowe, a od 1. czerwca na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane są w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00.
 2. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości i święta: 29. maja – Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, głównej Patronki naszej Archidiecezji; 30. maja – rocznica poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie; 31. maja – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny; 1. czerwca – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wie-cznego Kapłana; 3. czerwca – świętych męczenników z Ugandy: Karola Lwangi i jego Towarzyszy.
 3. W dniu 2. czerwca br. przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 9.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej od godz. 17.00.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca, 3. czerwca br. od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych parafian w ich domach z posługą sakramentalną. W tym dniu po Mszy Świętej odprawionej o godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
 5. W ramach Tygodnia Ewangelizacyjnego, Katolicka Odnowa w Duchu Świętym z naszej parafii zaprasza na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek, 1. czerwca br. od godz. 18.45 do 19.45, w małym kościele.
 6. W czytelni parafialnej można kupić kolejny numer „Niedzieli” w którym przeczytamy m.in.; o tym, czy można zrozumieć Kościół bez Maryi?; dlaczego warto modlić się do Ducha Świętego?; i czy postęp naukowy może być zagrożeniem dla człowieka i Ziemi?. Redakcja „Niedzieli”, od dzisiaj rozpoczęła wydawanie kwartalnika pt. „Niedziela. Magazyn”, który skupiać się będzie na tematyce historycznej. Pierwszy numer Magazynu jest do nabycia w czytelni parafialnej.
 7. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

  Ks. Piotr Kordula
  Proboszcz
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.