Ogłoszenia Duszpasterskie

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
5. marca 2023 r.
 1. Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 18.30, a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane są w każdą nie-dzielę Wielkiego Postu o godz. 17.45.
 2. W środę, 8. marca br. o godz. 18.00 zostanie odprawiona nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a bezpośrednio po nowennie – Msza Święta.
 3. Zapraszamy na „Jerycho różańcowe”, które rozpocznie się we wtorek, 7. marca br. o godz. 18.30 i zakończy się 8. marca o godz. 17.50. Osoby, które chcą wziąć udział w tej modlitwie proszone są o wpisanie się na listę, która wyłożona jest na stoliku przy głównym wyjściu z kościoła.
 4. Zapraszamy dzieci, które przygotowują się do pierwszej Komunii św. na spotkanie, które odbędzie się w sobotę 11. marca br. od godz. 11.00 do 12.00 w klubie parafial-nym, pod małym kościołem.
 5. W czytelni parafialnej można kupić kolejny numer „Niedzieli” w którym przeczytamy m.in.: o tym, dlaczego wszechmogący Bóg nie powstrzymał pierwszego człowieka od grzechu?; czy post to tylko powstrzymanie się od potraw mięsnych?; i o medialnej manipulacji klimatem.
 6. Zapraszamy do obejrzenia wystawy na okres Wielkiego Postu pt. „Ludu, mój ludu, cóżem ci uczynił …”. Wystawa znajduje się za ostatnią stacją Drogi Krzyżowej w du-żym kościele. Organizatorem wystawy jest Akcja Katolicka, Rada Osiedla Pogodno oraz Kresowiacy.
 7. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj po każdej Mszy Świętej, przy wyjściu z kościoła zbie-rane są ofiary do puszek na rzecz Ukrainy i uchodźców z tego kraju. Wszystkim ofia-rodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. W przyszłą niedzielę, 12. marca ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na dokończenie generalnego remontu plebanii.

  Ks. Piotr Kordula
  Proboszcz
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.