Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. Kończy się karnawał. 22. lutego br. przypada Środa Popielcowa i rozpocznie się okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową, Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00 będą odprawione w dużym kościele.
  1. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 18.30, a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.45. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od 12. do 15. marca br.
  1. Od dzisiejszej niedzieli przezywać będziemy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość narodu pod hasłem: ‘Ku Trzeźwości z Kościołem”. Trwać będzie do soboty 25. lutego jako duchowe przygotowanie do owocnego przeżycia Wielkiego Postu.
  1. Podobnie jak w ubiegłym roku również i w tym roku, od 18. lutego do 8. grudnia w naszej Archidiecezji trwać będzie stała modlitwa wstawiennicza „Adoracja i Post” w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W naszej parafii, adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się 25. lutego o godz. 18.30 i zakończy się 26. lutego o godz. 17.00 w małym kościele. Osoby, które chcą uczestniczyć w tej modlitwie wstawienniczej proszone są o wpisanie się na listę, która wyłożona jest w zakrystii.
  1. W piątek, 24 lutego br. będziemy obchodzić „Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego” pod hasłem: „Szukam, o Panie, Twojego oblicza”.
  1. W czytelni parafialnej można kupić kolejny numer „Niedzieli” w którym przeczytamy m.in.: o tym, czy każdy dobry człowiek pójdzie do nieba?; o wzrastającej liczbie samobójstw wśród nastolatków i jak pomóc osobom, które myślą o odebraniu sobie życia?; i o największym krzyżu pokutnym, który jest w Polsce.
  1. Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej, przy wyjściu z kościoła zbierane są do puszek ofiary na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. 
  1. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

Ks. Piotr Kordula, Proboszcz                                                                   

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.