Ogłoszenia Duszpasterskie

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 13 Listopada 2022 r.

  1. Dzisiaj obchodzimy VI Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Chrystus dla was stał się ubogim”. Nasze myśli, serca i dłonie niech obejmą wszystkich potrzebujących, słabych i bezdomnych.
  1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia: 17. listopada – św. Elżbiety Węgierskiej; 18. listopada – bł. Karoliny Kózkówny.
  1. Nabożeństwa wypominkowe w intencji naszych zmarłych odprawiane są w listopadzie w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00. Koperty z kartkami wypominkowymi można jeszcze pobrać ze stolika przy głównym wyjściu             z kościoła. 
  1. W czytelni parafialnej można kupić kolejny numer „Niedzieli”, w którym przeczytamy m.in.: o tym, po co nam w Kościele ruchy i wspólnoty religijne?; dlaczego jest atakowany św. Jan Paweł II, szczególnie po kanonizacji?; i o tym, czy katolik powinien przykładać wagę do snów?
  1. Zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. „Polskie Groby i Cmentarze”. Organizatorami wystawy są: Akcja Katolicka, Rada Osiedla Pogodno i Towarzystwo Kresowian. Wystawa znajduje się za ostatnią stacją Drogi Krzyżowej w dużym kościele.
  1. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

Ks. Piotr Kordula
Proboszcz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.