Ogłoszenia Duszpasterskie

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, 30 Października 2022 r.

  1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, które zostanie odprawiane dzisiaj o godz. 18.00, a jutro (w poniedziałek) o godz. 17.30.
  1. W dniu 1. listopada br.  obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu, Msze Święte będą odprawione według porządku niedzielnego.
  1. W środę, 2. listopada br. przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu Msze Święte będą odprawione o godz. 6,30, 7.00, 9.00 i 18.00.
  1. W dniach od 1. do 8. listopada, kto pobożnie nawiedzi cmentarz oraz odmówi modlitwy w intencji zmarłych może uzyskać raz dziennie odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. 2. listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych, nawiedzając kościół lub kaplicę, odmawiając „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i modlitwę w intencji Ojca Świętego.
  1. Nabożeństwa wypominkowe w intencji naszych zmarłych będą odprawiane w listopadzie w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00. Koperty z kartkami wypominkowymi można pobrać ze stolika przy głównym wyjściu z kościoła. Wypisane czytelnie kartki wypominkowe, włożone do koperty wraz z ofiarą można złożyć na tacę, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  1. W dniu 4. listopada br. przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 9.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej od godz. 17.00.
  1. W pierwszą sobotę miesiąca, 5. listopada br. od godz. 9.00, kapłani odwiedzą chorych parafian w ich domach z posługą sakramentalną. W tym dniu, po Mszy Świętej odprawionej o godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
  1. Uprzejmie informujemy, że od środy, 2. listopada, wszystkie Msze Święte odprawiane w dni powszednie będą sprawowane w małym kościele. 
  1. W czytelni parafialnej można kupić kolejny numer „Niedzieli”, w którym przeczytamy m.in.: o tym, co dzieje się z człowiekiem w chwili śmierci?; Czy zmarli mogą nas nawiedzać?; Jak pomóc tym, którzy odeszli?; i o tym jak rozmawiać z dziećmi o śmierci. Przeczytamy również wyznanie satanisty.
  1. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

Ks. Piotr Kordula
Proboszcz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.