Ogłoszenia Duszpasterskie

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA,
23. Października 2022 r.

  1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny zwany w Polsce Niedzielą Misyjną. To dzień solidarności misyjnej w całym Kościele powszechnym. Dzisiaj rozpoczyna się również Tydzień Misyjny pod hasłem: „Będziecie moimi świadkami”.
  2. W dniu 28. października br. przypada święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiane są w dni powszednie   o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy na różaniec we wtorki i czwartki.
  4. Zbliża się listopad, miesiąc pamięci o naszych bliskich zmarłych. Koperty z kartkami wypominkowymi można pobrać ze stolika przy głównym wyjściu z kościoła. Wypisane czytelnie kartki wypominkowe, włożone do koperty wraz z ofiarą można złożyć na tacę, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  5. Zapraszamy młodzież z klas siódmych i ósmych przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na spotkanie formacyjne, które odbędzie się we wtorek, 25. października br. o godz. 19.00 w małym kościele.
  6. Zapraszamy dzieci z klas trzecich przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej na spotkanie, które odbędzie się w sobotę 5. listopada br. od godz. 11.00 do 12.00, w małym kościele.
  7. W czytelni parafialnej można kupić kolejny numer „Niedzieli”, w którym przeczytamy m.in.: o tym, co to są akty strzeliste i jak mogą nam pomóc w modlitwie w ciągu dnia?; o tym, czy Kościół katolicki może istnieć bez struktur?; jak pastor został katolikiem; i o człowieku, który nawrócił się w więzieniu.
  8. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii.
  9. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj po każdej Mszy Świętej, przy wyjściu z kościoła Apostołowie Miłosierdzia Bożego rozprowadzają książkę pt. „Miłosierdzie nieskończone” autorstwa Gabrieli Wiśniewskiej ze Stargardu. Książka jest nietuzinkowa, bogata w grafikę, uniwersalna – dla dzieci, młodzieży, dorosłych i starszych. Ta książka została bardzo pozytywnie zaopiniowana przez księdza biskupa profesora Henryka Wejmana, gdyż bardzo mocno wpisuje się w prawdę o Bożym Miłosierdziu. Apostołowie Miłosierdzia Bożego chcą założyć wydawnictwo dla najmłodszych i dlatego proszą nas o wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.