Nabożeństwa czerwcowe
odprawiane są w dni powszednie
o godz. 17.30,
a w niedziele o godz. 18.00.
Nowenna do Matki Bożej
Nieustającej Pomocy
odprawiana jest w środę,
w czasie nabożeństwa majowego.W każdą niedzielę,
po Mszy św.
odprawionej o godz. 18.30,
w małym kościele
odmawiany jest różniec
w intencji naszej Ojczyzny.
Modlitwie przewodniczy siostra Lilioza.Każdego trzynastego dnia miesiąca,
po Mszy Świętej odprawionej o godz. 18.00
odbywa się modlitwa
do Matki Bożej Róży Duchownej,
jako wynagrodzenie za zniewagi
Najświętszego Sakramentu,
Matki Bożej i Papieża.
Aktualności
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
11.06.2017r.

1.    W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia: 13. czerwca - św. Antoniego z Padwy; 14. czerwca - bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; 17. czerwca - św. Brata Alberta Chmielowskiego.

2.    Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00.

3.    W czwartek, 15. czerwca br., przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. Msze Święte w tym dniu będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 13.00, 17.00 i 18.30. W naszej parafii procesja Bożego Ciała rozpocznie się Msza Święta o godz. 10.00. Bezpośrednio po Mszy Świętej ok. o godz. 11.00, wyruszy procesja do czterech ołtarzy i przejdzie następującymi ulicami: Wieniawskiego, Syrokomli, Brodzińskiego, św. Stanisława Kostki i ul. Wieniawskiego powróci do kościoła. Pierwszy ołtarz przy ul. Wieniawskiego przygotują członkowie Caritasu i Odnowy w Duchu Świętym, drugi ołtarz przy ul. Syrokomli przygotuje młodzież i służba liturgiczna, trzeci ołtarz przy ul. św. Stanisława Kostki przygotuje Kościół Domowy, a czwarty ołtarz przy kościele przygotują członkowie Żywego Różańca i Wspólnota Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej. Prosimy Was, Drodzy Parafianie, udekorujcie wasze domy wzdłuż trasy procesji. Zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św. i te, które obchodziły rocznicę przyjęcia pierwszej Komunii św. w swoich strojach komunijnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w tej procesji.

4.    Zapraszamy dzieci do niesienia poduszek i różańca w czasie procesji Bożego Ciała, oraz dziewczynki do sypania kwiatków na próbę, która odbędzie się w śro¬dę, 14. czerwca br. o godz. 18.30. Zbiórka przy małym kościele. Siostry felicjanki proszą parafian, którzy hodują kwiaty na swoich działkach, aby je przynieśli i złożyli do kosza i pojemników, w przedsionku małego kościoła. Kwiaty i płatki tych kwiatów będą wykorzystane w czasie procesji Bożego Ciała i do udekorowania ołtarzy.

5.    W tym roku Ks. Jan Rusel, który pracuje w naszej parafii, obchodzi 45-lecie kapłaństwa. Dostojny Jubilat odprawi Mszę Świętą z okazji swojego jubileuszu i zbliżających się imienin w przyszłą niedzielę, 18. czerwca br. o godz. 13.00.

6.    Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie, za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii.


Facebook
Home            Ogłoszenia           Intencje           Fotogaleria         Kontakt