Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela, Luty 18, 2018, 13:21 | Brak komentarzy »

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18. luty 2018 r.


1. W okresie Wielkiego Postu, Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży odprawiana jest w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 18.30, a dla dzieci o godz. 17.15, w małym kościele. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane są w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.45, w dużym kościele.

2. Zapraszamy na modlitwę uwielbienia z udziałem dziecięcej scholi parafialnej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę 25. lutego br. o godz. 16.00, w małym kościele.

3. W naszej parafii trwa Kurs Przedmałżeński dla osób, które w najbliższym czasie planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Spotkania odbywają się w po-niedziałki i w czwartki o godz. 20.00, w klubie parafialnym. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

4. Zapraszamy młodzież z klas trzecich gimnazjalnych przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, na spotkanie, które odbędzie się we wtorek, 20. lu-tego br. o godz. 18.45, w małym kościele.

5. W nawiązaniu do listu Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, uprzejmie informujemy, że całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii, w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, rozpocznie się w przyszłą niedzielę, 25. lutego po Mszy Świętej odprawionej o godz. 18.30 i zakończy się w poniedziałek 26. lute-go o godz. 18.00 w małym kościele. Zapraszamy do adoracji dzieci, młodzież, grupy duszpasterskie i modlitewne oraz wszystkich parafian. Prosimy o zapisanie się na listę, która wyłożona jest w zakrystii.

6. W czytelni parafialnej można kupić najnowszy numer tygodnika „Niedziela". W tym numerze m.in.: o tym, że święty Michał Archanioł ocala sumienia świata; o Ka-zimierzu Pułaskim, bohaterze Rzeczypospolitej Obojga Narodów; i o tym, że pol-skie dzieci nie muszą trafiać do Jugendamtu w Niemczech. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym"; o spowiedzi św. w ramach wielkopostnego cyklu pt. „Wielki Post ze św. Ojcem Pio"; a także o poszczeniu, które poprawia stosunek do życia i siebie samego.

7. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie, za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

Proboszcz
Ks. Piotr Kordula


Niedziela, Styczeń 28, 2018, 11:11 | Brak komentarzy »
IV NIEDZIELA ZWYKŁA
28. stycznia 2018 r.

1. W piątek, 2. lutego br., obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte będą odprawione o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00 będą odprawione w dużym kościele. Na Msze Święte prosimy przynieść ze sobą świece. W tym dniu, z racji pierwszego piątku miesiąca, o godz. 17.00 zostanie odprawione nabożeństwo do Jezusa Miłosiernego i rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej od godz. 17.00.

2. W pierwszą sobotę miesiąca, 3. lutego br., od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych parafian w ich domach z posługą sakramentalną. W tym dniu, po Mszy Świętej od-prawionej o godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

3. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska, tzw. kolęda, która rozpoczyna się w dni powszednie od godz. 16.00, a w soboty i niedziele od godz. 15.00. Plan kolędy wywieszony jest w gablotce parafialnej na placu kościelnym.

4. Mogło się zdarzyć, że w czasie trwania kolędy ktoś nie mógł lub nie będzie mógł przyjąć księdza w swoim domu, lub został przypadkowo pominięty. Dlatego prosimy te osoby, aby zgłosiły się do zakrystii lub do biura parafialnego. Kolęda uzu-pełniająca odbędzie się w czwartek, 1. lutego br. od godz. 16.00.

5. W czytelni parafialnej można kupić najnowszy numer tygodnika „Niedziela". W tym numerze m.in.: o wielkiej tajemnicy powołania kapłańskiego i zakonnego; o tym, czy wolno zakładać, że ktoś prawdziwie i głęboko religijny nie potrzebuje czasem pomocy psychologa?; i o Polaku, który budował w Ameryce mosty. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym"; o tym, że mistyka jest dla wszystkich, a nie tylko dla wybra-nych; i skąd ostatecznie wiemy, co jest dobre, a co złe, co sprawiedliwe, a co nie-sprawiedliwe.

6. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie, za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

Proboszcz
Ks. Piotr Kordula


Sobota, Styczeń 20, 2018, 21:15 | Brak komentarzy »
III NIEDZIELA ZWYKŁA 
21 Stycznia 2018 R.


1. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia: 24. stycznia -   św. Franciszka Salezego; 25. stycznia - święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; 26. stycznia - świętych Tymoteusza i Tytusa.
 
2. W środę, 24. stycznia br. o godz. 18.00 zostanie odprawiona nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po nowennie Msza Święta.
 
3. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska, tzw. kolęda, która rozpoczyna się  w dni powszednie od godz. 16.00, a w soboty i niedziele od godz. 15.00. Plan  kolędy wywieszony jest w gablotce parafialnej na placu kościelnym.
 
4. Mogło się zdarzyć, że w czasie trwania kolędy ktoś nie mógł lub nie będzie mógł przyjąć księdza w swoim domu, lub został przypadkowo pominięty. Dlatego    prosimy te osoby, aby zgłosiły się do zakrystii lub do biura parafialnego. Kolęda uzupełniająca odbędzie się w czwartek, 1. lutego br. od godz. 16.00.
 
5. W czytelni parafialnej można kupić najnowszy numer tygodnika „Niedziela".  W tym numerze m.in.: jaką Amerykę odwiedza papież Franciszek?; o wizycie duszpasterskiej tzw. „kolędzie”; i o tym, że neomarksizm jest wiodącą ideologią Unii Europejskiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”; o słabościach Kościoła w Europie, kwitnącym chrześcijaństwie w Azji i Afryce i nawracaniu się muzułmanów; o tym, że Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan jest dobrą okazją do zastanowienia się nad ekumenizmem; i jakim krajem jest Peru, które odwiedził papież Franciszek.
 
6. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie, za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii.
 
 
 
    Proboszcz
                  Ks. Piotr Kordula
 

Niedziela, Styczeń 14, 2018, 07:39 | Brak komentarzy »
II NIEDZIELA ZWYKŁA 
14 Stycznia 2018 R.
 
1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia: 17. stycznia - św. Antoniego opata; 19. stycznia - św. Józefa Sebastiana Pelczara.
 
2. W środę, 17. stycznia br. o godz. 18.00 zostanie odprawiona nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po nowennie Msza Święta.
 
3. W czwartek, 18 stycznia br. rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Program spotkań ekumenicznych w Szczecinie wywieszony jest w gablotce parafialnej na placu kościelnym.  
 
4. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska, tzw. kolęda, która rozpoczyna się      w dni powszednie od godz. 16.00, a w soboty i niedziele od godz. 15.00. Plan  kolędy wywieszony jest w gablotce parafialnej na placu kościelnym.
 
5. Mogło się zdarzyć, że w czasie trwania kolędy ktoś nie mógł lub nie będzie mógł przyjąć księdza w swoim domu, lub został przypadkowo pominięty. Dlatego prosimy te osoby, aby zgłosiły się do zakrystii lub do biura parafialnego. Kolęda uzupełniająca odbędzie się w czwartek, 1 lutego br. od godz. 16.00.
 
6. W czytelni parafialnej można kupić najnowszy numer tygodnika „Niedziela".       W tym numerze m.in.: o patriotyzmie św. Jana Pawła II; recenzja filmu pt. „Ignacy Loyola”, który opowiada o dramatach i przełomowych momentach życia założyciela Zakonu Jezuitów; i dlaczego islam toleruje przemoc? Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”; jak to się stało, że w młodym jezuickim nowicjuszu, św. Stanisławie Kostce ujrzano obrońcę łacińskiej cywilizacji?; o tym, że u podstaw głębokiego kryzysu Unii Europejskiej leży fałszywa wizja człowieka; i o tym, jak następca tronu Arabii Saudyjskiej zakupił obraz „Zbawiciel świata” przedstawiający Jezusa z prawą ręką wzniesioną do błogosławieństwa. Obraz będzie wystawiony w sercu muzułmańskiego kraju.
 
7. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie, za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby      naszej parafii. W przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na remont plebanii. 
 
 
Proboszcz
Ks. Piotr Kordula
 

Sobota, Styczeń 6, 2018, 22:18 | Brak komentarzy »
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
7. stycznia 2018 r.

1. Zapraszamy na „Jerycho różańcowe" w intencji naszej Ojczyzny, które rozpocznie się dzisiaj o godz. 19.30 w małym kościele i zakończy się jutro, 8. stycznia br. o godz. 18.00.

2. W środę, 10. stycznia br. o godz. 18.00 zostanie odprawiona nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po nowennie Msza Święta.
...


Niedziela, Grudzień 31, 2017, 11:12 | Brak komentarzy »

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY
31. grudnia 2017 r.

1. Kończy się kolejny Rok Pański. Zakończymy go dzisiaj nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym bezpośrednio po Mszy Świętej odprawionej o godz. 18.30, w dużym kościele. Serdecznie zapraszamy.

2. W poniedziałek, 1. stycznia 2018 r. przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, czyli mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W tym dniu Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego.

3. W dniu 5. stycznia 2018 r. przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 9.00 i 18.00. O godz. 17.00 zostanie odprawione nabożeństwo do Jezusa Miłosiernego i rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się o godz. 18.00. W tym dniu okazja do spowiedzi św. pierwszo piątkowej od godz. 17.00.

...


Poniedziałek, Grudzień 25, 2017, 15:42 | Brak komentarzy »
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
25 GRUDNIA 2017 R.

1. Święta Bożego Narodzenia to radość z tego, że Bóg żywy, niewidzialny, wszechmocny, wszechobecny zstąpił w osobie Syna na świat. Stąd też i wyrazy naszej radości i życzenia, które sobie składamy. Drodzy Parafianie i Goście przyjmijcie od nas, kapłanów i sióstr Felicjanek pracujących w naszej parafii najserdeczniejsze życzenia. Niech radość i pokój zapanują w waszych sercach. Niech udzielają się innym, z którymi się spotykacie. Niech maleńki Jezus błogosławi Wam w każdym dniu Nowego Roku.  
 
2. Dzisiaj, Msze Święte odprawiane są według porządku niedzielnego.
 
3. Jutro, 26. grudnia br. w drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia, przypada wspomnienie św. Szczepana, diakona i pierwszego męczennika. W tym dniu Msze Święte  będą odprawione według porządku niedzielnego, a ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.  
...
 

Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Znajdź nas na Facebooku
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem