Ogłoszenia Duszpasterskie

Sobota, Kwiecień 14, 2018, 18:44 | Brak komentarzy »
III NIEDZIELA WIELKANOCNA
15. kwietnia 2018 r.


1. Dzisiaj, rozpoczyna się X Tydzień Biblijny pod hasłem: „Weźmijcie Ducha
Świętego". Dzisiaj odbywa się również Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma
Świętego.
2. W środę 18. kwietnia br. o godz. 18.00 zostanie odprawiona Nowenna do Matki
Bożej Nieustającej Pomocy, a po nowennie - Msza Święta.
3. Zapraszamy na modlitwę uwielbienia z udziałem dziecięcej scholi parafialnej,
która odbędzie się w przyszłą niedzielę, 22. kwietnia br. od godz. 16.00 do 17.00,
w małym kościele.
4. Uprzejmie informujemy, że od poniedziałku, 16. kwietnia br., Msze Święte o
godz. 18.00 będą odprawiane w dużym kościele.
5. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w ewangelizacji
„Misja na 1000 placach", która odbędzie się w Szczecinie i innych miastach w
pięć kolejnych sobót i niedziel. Ramowy program ewangelizacji wywieszony jest
w gablotce parafialnej na placu kościelnym.
6. W czytelni parafialnej można kupić kolejny numer tygodnika „Niedziela". W tym
numerze m.in.: o pontyfikacie Papieża Benedykta XVI, który 16 kwietnia
obchodzi 91. rocznicę urodzin; i co Polska zawdzięcza Europie? Dzisiaj w
„Gościu Niedzielnym"; dzisiejsze Narodowe Czytanie Pisma Świętego
koncentruje się na Liście do Rzymian. Co św. Paweł chciał nam przekazać?; i o
tym aż 9 męczenników w ciągu 22 lat doczekała się Francja, kraj, który według
powszechnej opinii już dawno dokonał radosnej i nieodwołalnej apostazji.
Przypadek?
7. W czytelni parafialnej można również odebrać zdjęcia z bierzmowania, które
udzielił Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga w naszej parafii w dniu 17. marca br.
8. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie, za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby
naszej parafii.

Proboszcz
Ks. Piotr Kordula


Niedziela, Kwiecień 8, 2018, 16:22 | Brak komentarzy »
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
8. kwietnia 2018 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna 74. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Mocni w Duchu Świętym". Po każdej Mszy Świętej, przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Caritas.

2. Zapraszamy na „Godzinę Miłosierdzia", którą poprowadzą Siostry Felicjanki dzisiaj o godz. 15.00, w małym kościele.

3. W poniedziałek, 9. kwietnia br. przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. W tym dniu, w czasie Mszy Świętej o godz. 9.00 i 18.00 będzie można odnowić lub podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Duchową Adopcję, czyli odmawiając codziennie jeden dziesiątek różańca, oraz krótką modlitwę adopcyjną może podjąć każda osoba. Szczególnie zapraszamy do tej modlitwy młodzież.

4. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w ewangelizacji „Misja na 1000 placach", która odbędzie się w Szczecinie i innych miastach w pięć kolejnych I niedziel. Ramowy program ewangelizacji wywieszony jest w gablotce parafialnej na placu kościelnym.

5. W czytelni parafialnej można jeszcze kupić kolejny numer tygodnika „Niedziela". W tym numerze m.in.: o tym, jak powstała modlitwa „Anioł Pański"?; i jak pomóc człowiekowi, zwłaszcza młodszemu, który ma poczucie bycia gorszym od innych?; Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym"; o tym, jak wyglądał Jezus; i o tym, że kluczem do Bożego Miłosierdzia są trzy słowa: „Jezu, ufam Tobie" - i co te słowa oznaczają?

6. W czytelni parafialnej można również odebrać zdjęcia z bierzmowania, które udzielił Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga w naszej parafii w dniu 17. marca br.

7. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie, za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

Proboszcz
Ks. Piotr Kordula


Sobota, Marzec 31, 2018, 19:40 | Brak komentarzy »
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
1. kwietnia 2018 r.

1. Radosne „Alleluja" jest dzisiaj na naszych ustach i w naszym sercu. Niech radość wielkanocnego poranka dotrze do każdego ludzkiego serca. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią naszego wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Drodzy Parafianie i Goście, przyjmijcie od nas, kapłanów posługu-jących w tej parafii i Sióstr Felicjanek najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech dzień zwycięstwa Jezusa Chrystusa, który z martwych powstał będzie dla Was czasem nadziei i miłości.

2. Dzisiaj, Msze Święte odprawiane są o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00 i 18.30.

3. Jutro drugi dzień świąteczny - Poniedziałek Wielkanocny. Jest to dzień, w którym, jak co roku, w kościołach zbierane są ofiary na potrzeby Katolickiego Uni¬wersytetu Lubelskiego i Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Msze Święte będą odprawione według porządku niedzielnego.

4. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i jutro nowenna będzie odprawiona w małym kościele o godz. 16.45, a w pozostałe dni o godz. 17.45.

5. W dniach od 8. do 14. kwietnia br. będziemy obchodzić 74. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Mocni w Duchu Świętym". W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 8. kwietnia, we wszystkich parafiach naszej Archidiecezji odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Caritasu.

6. Zapraszamy na „Jerycho różańcowe" w intencji naszej Ojczyzny, które rozpocznie się w sobotę 7. kwietnia o godz. 18.30 i zakończy się 8. kwietnia o godz. 17.00.

7. W pierwszą sobotę miesiąca, 7. kwietnia br. od godz. 9.00 kapłani odwiedzą cho-rych parafian w ich domach z posługą sakramentalną.

8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową, jednodniową do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu 8. kwietnia br., w Niedzielę Miłosierdzia Bo¬żego. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w zakrystii i w czytelni parafialnej. Koszt pielgrzymki wynosi 35 zł.

9. W czytelni parafialnej można kupić kolejny numer tygodnika „Niedziela". W tym numerze m.in.: o tym, jak rozumieć słowa: „Zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał"? Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym": o tym, ze Apostołowie swoją wiarę w zmartwychwstanie Jezusa oparli na dowodach, z którymi nie dało się dyskutować.

10. W czytelni parafialnej można odebrać zdjęcia z bierzmowania, które udzielił Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga w naszej parafii w dniu 17. marca br.

11. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie, za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii i za ofiary składane w kopertach na utrzymanie Wyższego Semina¬rium Duchownego w Szczecinie za rok 2017. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczona na remont plebanii.

Proboszcz
Ks. Piotr Kordula
Niedziela, Marzec 25, 2018, 21:01 | Brak komentarzy »
NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ
25. marca 2018 r.


1. Dzisiaj rozpoczyna się Wielki Tydzień. Przeżyjmy go tak, jak powinien go przeżyć wierzący katolik. Zwłaszcza trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota niech będą dla nas dniami szczególnego przeżycia Misterium Paschalnego. Przyjdźmy licznie w te dni do naszego kościoła na wspólne przeżycie pięknej i bogatej w treści liturgii.

2. Dzisiaj, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zostaną odprawiane o godz. 17.45, w dużym kościele.

3. W Wielki Czwartek, 29. marca br. o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy Świętej odbędzie się przeniesienie Naj¬świętszego Sakramentu do ołtarza adoracji tzw. ciemnicy. Następnie od godz. 20.00 do 23.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. W Wielki Czwartek nie będą odprawione Msze Święte o godz. 6.30, 7.00 i 9.00.

4. W Wielki Piątek, 30. marca br. od godz. 6.00 do 18.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa w dużym kościele. O godz. 18.00 zostanie odprawione Nabożeństwo Męki Pań¬skiej. Ofiary składane w czasie adoracji Krzyża będą przeznaczone na utrzyma¬nie Bazyliki Bożego Grobu i kościołów katolickich w Ziemi Świętej. Po nabożeń¬stwie nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu, po czym trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23.00. Plan adoracji różnych grup duszpasterskich, dzieci i młodzieży wywieszony jest w gablotce parafialnej na placu kościelnym. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

5. W Wielką Sobotę, 31. marca br. adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie trwać będzie od godz. 6.00 do 19.00. O godz. 20.00 zostanie odprawiona uroczysta Wigilia Paschalna, podczas której zostanie poświęcony ogień, woda chrzcielna i odnowimy przyrzeczenia chrztu św., dlatego przynieśmy ze sobą świece.

6. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w Wielką Sobotę od godz. godz. 9.00 do 17.00, co pół godziny.

7. Okazja do spowiedzi św.: w Wielki Czwartek od godz. 20.00 do 23.00, w Wielki Piątek od godz. 7.00 do 17.00 i od godz. 20.00 do 23.00, oraz w Wielką Sobotę od godz. 7.00 do 18.00.

8. Uroczysta Msza Święta rezurekcyjna wraz z procesją zostanie odprawiona w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, 1. kwietnia br. o godz. 6.00. Następ¬ne Msze Święte będą odprawione o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00 i 18.30.

9. Zapraszamy dzieci, które będą uczestniczyć w procesji rezurekcyjnej w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, na próbę, która odbędzie się w środę, 28. marca o godz. 17.00.

10. W czytelni parafialnej można kupić kolejny numer tygodnika „Niedziela". W tym numerze m.in.: o jerozolimskiej Drodze Krzyżowej; i jak budować własny autorytet? Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym": co to jest Triduum Paschalne oraz jak je owocnie przeżyć. W tym numerze „Gościa" znajduje się obrazek z wyjątkową modlitwą o. Pio.

11. W pomieszczeniach parafialnego Caritasu, pod dużym kościołem w salce nr 1, od godz. 9.00 do 14.00 można nabyć baranki i świece wielkanocne, kartki świą¬teczne oraz chleb miłości Caritas na stół wielkanocny. Natomiast harcerze będą rozprowadzać ozdoby świąteczne na placu kościelnym Od dnia dzisiejszego do Wielkiej Soboty, w małym kościele, przy obrazie Jezusa Miłosiernego, jest wy-stawiony kosz na artykuły żywnościowe dla podopiecznych naszego Parafial¬nego Zespołu Caritas.

12. Ofiary na zakup kwiatów do Bożego Grobu można składać do skarbon wysta-wionych w dużym i w małym kościele z napisem „Ofiara na kwiaty do Grobu Pańskiego".

13. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie, za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii i za ofiary składane w kopertach na utrzymanie Wyższego Semina¬rium Duchownego w Szczecinie za rok 2018.

Proboszcz
Ks. Piotr Kordula


Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Znajdź nas na Facebooku
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem